Nasza oferta

21. Zakład optyczny

Soczewki

W ofercie posiadamy soczewki od czołowych producentów takich jak: Rodenstock, Hoya, Zeiss, Essilor, Seiko, Jzo, Nidek, Shamir, Szajna

Soczewki jednoogniskowe

Korygujące wadę wzroku do dali lub czytania, mogą być wykonane z materiałów mineralnych lub organicznych. Są one dostępne w różnych współczynnikach załamania światła. Im większy współczynnik załamania światła tym soczewka jest cieńsza.

Soczewki o większej głębi ostrości

Należą jeszcze do grupy soczewek jednoogniskowych, ale umożliwiają wygodną pracę przy biurku. Wyraźnie widzimy na odległość 35 cm, czytanie, 70 cm, monitor komputera, 1 m., np. telefon lub rozmówca.

Soczewski progresywne

Zapewniają ostre widzenie w zakresie wszystkich odległości. Spojrzenie łagodnie przechodzi od widzenia najbliższego poprzez widzenie pośrednie do widzenia najdalszego bez żadnego wysiłku.

Soczewki progresywne do pracy w pomieszczeniu

Doskonałe do pracy przy komputerze i w pomieszczeniach do około 4 m. Dzięki zminimalizowaniu tzw. efektu dziurki od klucza, adaptacja do nich następuje niemal od pierwszej minuty.

Soczewki relaksacyjne

Soczewki relaksacyjne, czyli ulga dla zmęczonych oczu. Soczewki dedykowane dla osób, które radzą sobie z czytaniem w okularach do dali, lecz muszą nieco odsuwać, bądź przybliżać rękę, żeby złapać dobrą ostrość przy czytaniu z bliska.

Soczewki do opraw sportowych

Zajmujemy się również montażem soczewek do opraw sportowych, które maja większą krzywiznę niż w tradycyjnych oprawach.

Soczewki jednoogniskowe asferyczne

Ofertujemy także soczewki jednoogniskowe asferyczne, które pozwalają na bezproblemowe widzenie bez żadnych zniekształceń.

Co zrobić żeby wydać pieniądze i dobrze widzieć w progresji

Często w naszej pracy spotykamy się z opiniami, że znajomy lub ktoś z rodziny posiada okulary progresywne i są one lipne, ponieważ nic w nich nie widzą. Aby dobrze widzieć w okularach progresywnych, należy spełnić 3 ZŁOTE ZASADY:

  1. Dobrze przeprowadzona refrakcja oka - należy odpowiednio zbadać wzrok na dal i bliż, aby poprawnie wypisać receptę na okulary.

  2. Dobrze dobrane soczewki progresywne - każdy potrzebuje innej soczewki, ponieważ konstrukcja jest uzależniona od parametrów na recepcie. Dlatego serdecznie zapraszamy na konsultację, aby omówić i zwizualizować różne opcje soczewek, od konwencjonalnych do najbardziej zaawansowanych technologicznie.

  3. Dobrze zamontowane soczewki w oprawach - to wymaga doświadczenia.

Soczewki progresywne

Jeśli do tej pory nosisz okulary na czubku nosa, aby móc przeczytać np. skład produktów w sklepie i nie musieć co chwilę szukać okularów do czytania w kieszeniach bądź torebkach, a najgorzej jeśli je zapomnisz zabrać z domu lub z drugiej strony osi, a także masz okulary do dali, ale żeby coś przeczytać, zakładasz je na głowę (nieszczęście jest już gotowe), unosisz do góry, generalnie ściągasz, ponieważ przeszkadzają Ci, to znaczy, że nadszedł ten moment w życiu, aby zastanowić się (ale tylko na chwilę, ponieważ decyzja jest jedna i słuszna) i zainwestować w soczewki progresywne.

W progresji mamy trzy strefy widzenia: dal, czyli swobodne patrzenie przed siebie, np. na auto, telewizor czy na spacer; kanał przejściowy, gdzie uzyskamy ostrość widzenia na odległość około 80 cm, np. na komputer (ale nie na 8 godzin, dlaczego nie, zapraszamy do TU); oraz pole do bliży, czyli widzenie na krótkie odległości, np. godziny na zegarku i swobodna obsługa telefonu komórkowego.

Nie będziemy ukrywać, że soczewki progresywne traktujemy trochę jak protezę i trzeba się nauczyć z nich korzystać (okres adaptacji trwa około 2 tygodni). Nie zastąpią nam nowych oczu, ale zdecydowanie ułatwią funkcjonowanie w codziennym życiu. Zakładamy je rano i ściągamy dopiero wieczorem, nie musimy szukać, nie gubimy, nie zostawiamy ani nie kładziemy na kanapie, żeby współlokator nie mógł na nich usiąść. Mamy je cały czas na nosie i zapominamy, że je mamy. Widzimy dobrze w każdej odległości.

Soczeki biurowe room

Dla osób, które pracują w małych pomieszczeniach i potrzebują pełnego komfortu widzenia, zarówno do czytania jak i pracy przed komputerem, polecamy soczewki biurowe z konstrukcją zbliżoną do progresywnych. Ostrość widzenia będzie sięgać do około 3 metrów, jednak nie nadają się one do stałego noszenia na zewnątrz.

Soczewki relaksacyjne

Soczewki jako pierwszy krok przed pełną progresją. Soczewki są dedykowane dla osób, które radzą sobie z czytaniem w okularach do dali, ale muszą nieco oddalać bądź przybliżać rękę, aby uzyskać wystarczającą ostrość przy czytaniu z bliska. Są to soczewki z wspomaganiem akomodacji oka do bliży, gdzie różnica w dioptriach między dalą a czytaniem wynosi od 0,5 do 1,1 D. Delikatne przejście między dalą a bliżą jest tak nieinwazyjne, że użytkowanie takich okularów to czysta przyjemność.

Soczewki biurowe

A tu będzie o tym, dlaczego progresywne soczewki nie nadają się do pracy przy komputerze przez 8 godzin. Otóż, w progresywnych soczewkach, kanał do komputera jest najwęższy i znajduje się na środku soczewki. Aby patrzeć przez ten kanał, trzeba odchylić głowę do góry i trochę zadrzeć nosa. Przy długotrwałej pracy biurowej taka pozycja jest niekomfortowa i powoduje ból karku.

Tu prym wiodą soczewki biurowe. W soczewkach biurowych (błędnie nazywanych półprogresywnymi), nie ma strefy dali, a odległość pośrednia, czyli strefa do komputera, znajduje się na wysokości oczu. Dzięki temu uzyskujemy duże pole widzenia do komputera i znacznie większe pole widzenia do bliży niż w typowych progresywnych soczewkach. Między bliżem a odległością pośrednią jest odpowiedni spadek mocy, dzięki czemu mamy pełny komfort pracy i nie jesteśmy, jak w typowych okularach do czytania, ograniczeni ostrym widzeniem jedynie w odległości 40 cm.

Soczewki asferyczne jednoogniskowe

Budowa soczewek asferycznych jest przeznaczona dla osób z znacznymi korekcjami wzroku, które bez okularów mają trudności w widzeniu. Te soczewki są początkowo cieńsze niż standardowe sferyczne i indeksowane. Kolejnym plusem jest to, że soczewki asferyczne redukują efekt powiększenia (+D) lub pomniejszenia (-D) oka, dzięki bardziej płaskiemu kształtowi. To również zwiększa pole widzenia, zmniejszając załamanie obrazu na brzegach.

W naszej ofercie znajdują się także całkowicie indywidualne soczewki jednoogniskowe, które pozwalają widzieć świat bez jakichkolwiek anomalii.

Soczewki do opraw sportowych

Zajmujemy się również montażem soczewek do opraw sportowych, które maja większą krzywiznę niż w tradycyjnych oprawach.

21 Zakład Optyczny - zapraszamy!